Міністерство праці та соціальної політики України

Львівське казенне експериментальне підприємство
засобів пересування i протезування

Що таке бандаж та для чого він потрібен.

Всім відомо, що в медицині існує таке поняття, як ортопедичний бандаж. Досить широко використовується як для профілактики, після операцій, а також під час вагітності та після пологів. Бандаж являє собою еластичний пояс, основна функція якого щільно прилягати до черевної частини тіла і захищати спину і м'язи живота. Розрізняють протигрижевый, паховий, торакальний, абдомінальний, для вагітних, післяопераційний, при опущенні органів.


Як не дивно, але скільки існує людство, рівно стільки живе бандаж. Історія розвитку бандажа тягнеться з часів до нашої ери. Його звичайно не порівняти з сучасним. На сьогоднішній день існують різні матеріали, як натуральні так і штучні, за допомогою яких можна виготовити бандаж потрібної форми і щільності. Вони обов'язково гіпоалергенні. Але треба пам'ятати, що бандаж варто застосовувати за рекомендацією лікаря.
Лікувальні властивості бандажа дуже ефективні, тому лікарі призначають пацієнтам саме такий метод реабілітації. Дія його дуже проста. Бандаж, здавлюючи кінцівку або суглоб, призводить до накопичення крові в потрібному місці. Як наслідок, стимуляція кровопостачання, активізація обмінних процесів в тканинах і клітинах, що призводить до відновлення тканин, як наслідок - її загоєння.

У випадку, коли потрібно закріпити будь-яку кінцівку в малорухливому стані після травм і оперативних втручань, найпоширеніший і дешевий метод для бандажа еластичний бинт. З його допомогою можна стягнути кінцівку з допомогою різних технік. Їх потрібно вміти накладати. Кожна досвідчена медсестра дуже швидко і якісно накладе бандаж. Але якщо це треба зробити вдома і до того ж кожен день перебинтовувати, то буде нелегко повторити це. Але тут прийдуть на допомогу вже готові вироби зі спеціальних еластичних тканин. Існує великий вибір бандажа: нагрудні, на пояс, для підтримки внутрішніх органів, протигрижевий, паховий, для вагітних, післяпологовий, післяопераційний. Противогрижевий застосовується в тих випадках, коли операція протипоказана.


Кінцівки теж легко захищати від руху з допомогою налокітників, фіксаторів на коліно, ключицю, зап'ястя і суглоби. Вони виконані з гнучких матеріалів, які точно повторяють форму тіла. До того ж їх можна носити під одягом, так як вони зовсім можуть бути непомітними.

Завітати до нас

Розроблено в 2010 роцi на ЛКЕПЗПiП
Сумістно:W3C|CSS
© 2018 by publikz.com